Warning: Creating default object from empty value in /home/hjtferha/public_html/plugins/flexicontent_fields/fcloadmodule/fcloadmodule.php on line 134

Tavsiye Et. Yazdır

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE HASTA HAKLARI

Görüntüleme Sayısı
: 58109 Görüntüleme
İçerik Türü
Makale
Yazar/lar
Ferhat SAYIM
İlgili Ders/Eğitimler
Sağlık Ekonomisi
Sağlık Yönetimi
Özet

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE HASTA HAKLARI

Yazar: Ferhat SAYIM*

Özet

Hasta hakları özellikle modern yönetim usullerinin uygulandığı sağlık kurumlarında kurum içi yönlendirmeler ve bilinçlendirme çalışmalarıyla giderek daha fazla gündeme oturan bir başlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışmada hasta hakları konusunda Türkiye’deki temel düzenlemelere kısaca değinilmektedir. Hasta hakları konusunda temel hakların neler olduğuna dair belirlenen başlıklar sıralanmakta ve yine kısaca öncelikli gruplar sıralanmaktadır. Giriş niteliğinde sadece temel düzenlemelerin ortaya konduğu bu çalışma sadece temel bilgi vermektedir.

Anahtar Kelimeler: Hasta Hakları, Sağlık Kurumları Yönetimi, Etik, İş Etiği, Etik Sorunlar* Yalova Ün.İİBF.Öğretim Üyesi-www.ferhatsayim.net-(Makale konusunu geniş sayılabilecek “piyasa ve etik” bağlamında kaynakçada bilgileri yer alan “Sağlık Piyasası ve Etik” kitabında inceleyebilirsiniz. )

Yayınlandığı Dergi
Sayfa Gezinti
Önceki [29] Sonraki [9]

Tanımlanmış Sayfalardaki İçeriklerin Sorumluluğu Sayfa Sahipleri Üzerindedir.!!!İçerik, Akademik Metin ve Araştırma Metinlerini Kaynak Göstermeden Kullanmayınız!!!