Warning: Creating default object from empty value in /home/hjtferha/public_html/plugins/flexicontent_fields/fcloadmodule/fcloadmodule.php on line 134

Tavsiye Et. Yazdır

SAĞLIKTA ETİK DIŞI DAVRANIŞIN FARKEDİLMESİ VE ETİK KURULLAR

Görüntüleme Sayısı
: 53474 Görüntüleme
İçerik Türü
Makale
Yazar/lar
Ferhat SAYIM
İlgili Ders/Eğitimler
Sağlık Ekonomisi
Sağlık Yönetimi
Varsa İlgili Araştırma/Proje
Özet

SAĞLIKTA ETİK DIŞI DAVRANIŞIN FARKEDİLMESİ VE ETİK KURULLAR

Yazar: Ferhat SAYIM*

Özet

Bu çalışmada sağlık kurumlarında ya da sağlık alanında çalışırken etik dışı davranışın fark edilmesine ilişkin mekanizma ortaya konmaya çalışımıştır. İkilem durumunda etiğe uygun davranışı temin edecek ilkeler sayılmaya çaba gösterilmiştir. Ayrıca sağlık kurumlarında ve konularında etik kurullar konusu ele alınmıştır. Sağlıkta etik kurullar hastane etik kurulları bağlamında ele alınmıştır. Etik danışmanlık bu çalışmanın bir başka alt başlığı olmuştur.

Anahtar Kelimeler: Sağlık Kurumları Yönetimi, Etik, İş Etiği, Deontoloji, Tıbbi Etik, Etik Sorunlar, Etik Kurullar* Yalova Ün.İİBF.Öğretim Üyesi-www.ferhatsayim.net-(Makale konusunu geniş sayılabilecek “piyasa ve etik” bağlamında kaynakçada bilgileri yer alan “Sağlık Piyasası ve Etik” kitabında inceleyebilirsiniz. )

Yayınlandığı Dergi
Sayfa Gezinti
Önceki [30] Sonraki [8]

Tanımlanmış Sayfalardaki İçeriklerin Sorumluluğu Sayfa Sahipleri Üzerindedir.!!!İçerik, Akademik Metin ve Araştırma Metinlerini Kaynak Göstermeden Kullanmayınız!!!