Warning: Creating default object from empty value in /home/hjtferha/public_html/plugins/flexicontent_fields/fcloadmodule/fcloadmodule.php on line 134

Tavsiye Et. Yazdır

ETİK VE İŞ ETİĞİ KAVRAMLARI

Görüntüleme Sayısı
: 59368 Görüntüleme
İçerik Türü
Makale
Yazar/lar
Ferhat SAYIM
İlgili Ders/Eğitimler
Sağlık Yönetimi
İşletme
Özet

ETİK VE İŞ ETİĞİ KAVRAMLARI

 

Yazar: Ferhat SAYIM*

Özet

Bu çalışmada etik ve iş etiği kavramları ele alınarak bu tanımlamaların alt unsurları incelenmektedir. İş etiği kavramının kamu kurumlarında ele alınışına değinildikten sonra etiğin türlere ayrılmasından bahsedilmektedir. Temel etik yaklaşımlar ele alınmaktadır. Teleolojik Yaklaşım, Deontolojik Yaklaşım, Diolojik İdealizm Yaklaşımı ve Relativist Yaklaşım ele alınrak bu yaklaşımların da alt unsurları ele alınmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Etik, İş Etiği, Deontoloji, Tıbbi Etik, Etik Sorunlar* Yalova Ün.İİBF.Öğretim Üyesi-www.ferhatsayim.net-(Makale konusunu geniş sayılabilecek “piyasa ve etik” bağlamında kaynakçada bilgileri yer alan “Sağlık Piyasası ve Etik” kitabında inceleyebilirsiniz. )

Yayınlandığı Dergi
Sayfa Gezinti
Önceki [8] Sonraki [30]

Tanımlanmış Sayfalardaki İçeriklerin Sorumluluğu Sayfa Sahipleri Üzerindedir.!!!İçerik, Akademik Metin ve Araştırma Metinlerini Kaynak Göstermeden Kullanmayınız!!!